Lunch


Vi har nu fått lunchmenyn som tillagas av ett lokalt matlagningsteam i centrala Sala.

Lördag
Ugnsbakad Wienerschnizel med potatismos och champinjonsås

Söndag
Kyckling Merengue

Följande skyttar har beställt mat.

Namn Lördag Söndag Förening
Alf Karlsson 1 1 Ala-Gammelgarn
Peter Östergren 1 1 Ala-Gammelgarn
Patrik Nilsson 1 1 Algutsrums Skf
Peter Fransson 1 1 Algutsrums Skf
Tobias Rosell 2   Algutsrums Skf
Magnus Sträng 2 2 Arboga Skyttegille
Martin Dahlgren 1 1 Arvika Skg
Birger Johansson    1 1 Bara
Bengt Hansson 1 1 Bromölla skytteförening
Bo Wiqvist 1 1 BW-shooters
Elin Åhlin 1 1 Bälgvikens Skf
Emil Nöhr 1   Bälgvikens Skf
Eva Åhlin 1 1 Bälgvikens Skf
Göran Åhlin 1 1 Bälgvikens Skf
Hans Sundén 1 1 Bälgvikens Skf
Jesper Nöhr 1   Bälgvikens Skf
Marcus Åhlin 1 1 Bälgvikens Skf
Max Hedsand 3 3 Bälgvikens Skf
Torvald Andersson 3 3 Bälinge-Jumkil
Nils-Ingvar Nilsson 1 1 Dagstorp-Lilla Harrie skytteförening
Charlotte Karlsson 1 1 Dals Eds Skytteförening
Lennart Karlsson 1 1 Dals Eds Skytteförening
Tomas Johannesson 1 1 Dals Eds Skytteförening
Tobias Skelander 1   Delsbo-Bjuråkers Skf
Daniel Nilsson 1 1 Edsbjörke Skytteförening
Ewy Werner 1 1 Edsbjörke Skytteförening
Fredrik Thyberg 1 1 Edsbjörke Skytteförening
Jan-Olof Svensson 1 1 Edsbjörke Skytteförening
Åke Widén 1 1 Eslövs skyttegille
Jannika Persson 2 2 Evertsberg
Jannika Persson 2 2 Evertsberg
Niklas Broberg 2 2 Evertsberg
Niklas Broberg 2 2 Evertsberg
Andreas Olsson 1 1 Falu SKG
Sven Olsson 1 1 Falu SKG
Börje Eneqvist 1 1 Garda-Lau
Göte Nilsson     1 1 Garda-Lau
L-O Larsson 1 1 Garda-Lau
Conny Wikström 1 1 Gefle friv. Skarpskf, Gefle Skarp
Kristofer Wiking 1 1 Gefle friv. Skarpskf, Gefle Skarp
Stefan Sahlén 1 1 Gimo Skf
Kurt-Erik Eriksson 1 1 Göteborgs Skyttegille
Lars Evaldsson 1 1 Göteborgs Skyttegille
Stefan Jakobsson 1 1 Göteborgs Skyttegille
Lennart Högenberg 2 2 Hajoms skytteförening
Louise Olofsson 1 1 Hajoms skytteförening
Ove Olofsson 1 1 Hajoms skytteförening
Anders Andersson 2 2 Hammerdal SKF
Peråke Andersson 2 2 Hammerdal SKF
Håkan Pettersson 1 1 Hoburgs
Yngve Jacobsson 1 1 Hoburgs
Andeas Halfvars 1   Hofors skg
Bengt Johansson 1 1 Hofors skg
Clas Gustavsson 1 1 Hofors skg
Stefan Jonasson 1 1 Hogdals Skf
Göran Tibell 1 1 HusbyVidbo-Lagga-Knivsta (HLK Skf)
Göran Olsson 1 1 Hällestad-Dalby skyttegille
Anders Wiksjö 1   Järna Skytteförening
Carolina Hallén 1 1 Järna Skytteförening
Emelie Hallén 1 1 Järna Skytteförening
Bo Knoblauch 1 1 Karlstad/Ulvsby SKF
Henric Nordlöf   1 Karlstad/Ulvsby SKF
Jonas Ohlsson 1 1 Karlstad/Ulvsby SKF
Linda Strand 1 1 Karlstad/Ulvsby SKF
Stefan Alesved 1 1 Karlstad/Ulvsby SKF
Sven-Åke Werme 1 1 Karlstad/Ulvsby SKF
Bengt-Åke Gullin 1 1 Klinte
Leif Ingmansson 1 1 Klinte
Mikael Nilsson 1 1 Knislinge skf
Åke Ytterberg 1   Kolsva
Andreas Andersson 1 1 Kongahälla
Bo Andersson 1 1 Kongahälla
Björn Johansson 1 1 Kvistbro skytteförening
Martin Nilsson 1 1 Kvistbro skytteförening
Jennie Hantoft 1 1 Kågeröds Skyttegille
Mats Hantoft 1 1 Kågeröds Skyttegille
Håkan Fritz 1 1 Landskrona
Sven-Anders Karlsson 1 1 Levene Skf
Jens-Olof Sätterlund 1 1 Lidingö
Marie Arvidsson 1 1 Lidingö
Tore Bjurvén 1 1 Lidingö
Claes Berggren 1 1 Lidköpings skytteförening
Lars Ingemarsson 1 1 Lidköpings skytteförening
Håkan Engman 1 1 Lindesbergs Skf
Stefan Stålhandske 1 1 Lindesbergs Skf
Boris Andersson 1   Madesjö-Nybro Skf
Per Strandh 2 2 Mariestads skyttegille
Roger Strandh 1 1 Mariestads skyttegille
Maria Falck 1 1 Moälven/Modo Skytteförgening
Mikael Olofsson 1 1 Moälven/Modo Skytteförgening
Per Claesson 1   Mönsterås Skytteförening
Per Claesson 1   Mönsterås Skytteförening
Ivar Larsson 1 1 Nerkes-Kils Skf
Sjö Rolf Larsson 1 1 Nås
Sjö Thomas Larsson 1 1 Nås
Fredrik Olsson 1 1 Orsa skyttegille
Tom Olsson 1 1 Orsa skyttegille
Jerry Andersson 1 1 Orust Östra Skf
Bo Jönsson 2 2 Ramsbergs Skf
Lars Arvidsson 1   Rommeheds Skf
Magnus Johansson 1 1 Rommeheds Skf
Olle Gabrielsson 1 1 Rommeheds Skf
Patrik Johansson 1 1 Rommeheds Skf
Lennart Petersson 1 1 Rosersbergs skf
Peter Håll 1   Rosersbergs skf
Urban Fjällström 1   Rosersbergs skf
Åke Arbrink 1 1 Rosersbergs skf
Mikael Persson 1 1 Saleby SKF
Börje Erlandsson 1 1 SKG Vikingen
Bengt Myrberg 1 1 Skogstibble Skytteförening
Marie Heisl 1 1 Skultuna Skf
Martin Andersson 1 1 Skultuna Skf
Mats Andersson 1 1 Skultuna Skf
Mattias Andersson 1 1 Skultuna Skf
Jane Jönsson 1 1 Skurups Skf
Björn Karlsson 1 1 Skyllbergs Skf
Hans Olov Karlsson 1 1 Skyllbergs Skf
Kenneth Erixon 1 1 Skyllbergs Skf
Kjell Fridh 1 1 Skyllbergs Skf
Robert Willén 1 1 Skyllbergs Skf
Owe Gustafsson 1 1 Solberga skytteförening
Mats Eriksson 1 1 Solna Skf
Bo Allansson 1 1 Stenungsunds skg
Stefan Wallin 1 1 Stenungsunds skg
Sture Allansson 1 1 Stenungsunds skg
Anders Hagman 1   Stockholms Amatör
Lennart Pree 1 1 Stockholms Amatör
Adam Wärnfeldt 1   Stockholms Centralskytteförening
Jan Halling 1 1 Stockholms Centralskytteförening
Lasse Oppegaard 1   Stockholms Centralskytteförening
Sture Tibblin 1 1 Stockholms Centralskytteförening
Göte Rydstedt 1   Stockholms stads Friv SSF
Fredik Sandberg 1 1 Storfors skytteförening
Jan-Erik Fäldt 1 1 Storfors skytteförening
Sven Fäldt 1 1 Storfors skytteförening
Ulf Lindberg 1 1 Storfors skytteförening
Bertil Antonsson 1 1 Säfsnäs Skg
Lars Dahlberg 1 1 Säfsnäs Skg
Bengt Jansson 2 2 Söderala SKF
Helena Jansson 2 2 Söderala SKF
Martin Gustavsson 1 1 Sörby-Odensbergs Skf
Bengt-Olof Valldemo 1 1 Ultuna Skf
Caroline Törnvall 1 1 Ultuna Skf
Angelica Björk 1 1 Ununge skf
Jan Wallerström 1 1 Ununge skf
Lars-Göran Lundqvist 1 1 Ununge skf
Linda Bergman 1 1 Ununge skf
Linus Danielsson 1 1 Ununge skf
Roger Hjälström 1 1 Ununge skf
Sandra Danielsson 1 1 Ununge skf
Sara Borg 1 1 Ununge skf
Stefan Lundqvist 1 1 Ununge skf
Therese Danielsson 1 1 Ununge skf
Tony Jansson 1 1 Ununge skf
Göran Jansson 1   Vaksala Skf
Karl- Erik Sedvall 1   Valbo Skyttegille
Stefan Johansson 1 1 Vessigebro
Torbjörn Karlsson 1 1 Vrenaortens Skg
Torsten Karlsson 1 1 Vrenaortens Skg
Calle Lennkvist 1 1 Västerås frivilliga skarp
Calle Lennkvist 1 1 Västerås frivilliga skarp
Gustaf Pettersson 1 1 Västerås frivilliga skarp
Gustaf Pettersson 1 1 Västerås frivilliga skarp
Jennifer Kangas 1   Västerås frivilliga skarp
Jennifer Kangas 1   Västerås frivilliga skarp
John-Erik Lennkvist 1   Västerås frivilliga skarp
Kjell Pettersson 1 1 Västerås frivilliga skarp
Kjell Pettersson 1 1 Västerås frivilliga skarp
Lars Pettersson 1 1 Västerås frivilliga skarp
Lars Pettersson 1 1 Västerås frivilliga skarp
Martin Sandberg 1   Västerås frivilliga skarp
Martin Sandberg 1   Västerås frivilliga skarp
Björn Ahlby   1 1 Väte
Martin Smedenborn 1 1 Åker-Länna Skg
Jan Nordstrand 1 1 Ålem Skf
Magnus Larsson 1 1 Älekulla skf
Anders Petersson 1 1 Älmhult
Göran Myhrberg 1 1 Öregrund-Gräsö
Lennart Albinsson 1 1 Össjö Skytteförening
Hans Drugge 1   Österhaninge skf
Roger Adermark 2   Österhaninge skf
Börje Forsberg  1 1 Östhammar
Börje Nilsson 1 1 Östhammar
Berit Olsson 1 1 Öved-Östraby Skytteförening
Hilding Andersson 2 2 Öved-Östraby Skytteförening
Jan-Ola Olsson 1 1 Öved-Östraby Skytteförening
Bror Rantakyrö 1 1 Övertorneå Skf
Bror Rantakyrö 1 1 Övertorneå Skf
Nils Ström 1 1 Övertorneå Skf

Uppdaterad
den 17 augusti 2010 14:22
Skribent
Joakim Linnman
Tävlingsledare
Jessica Linnman
Telefon: 070-3592113
Sponsorer