Förbundsvis liggande


 Totalt 238 deltagare.

Nummer Skjutlag Tavla Klass     Upprop
9 2 3 Veteran Bengt Liljekvist Avesta Skg (Da) 08:05
228 4 23 Senior Niklas Broberg Evertsberg (Da) 08:45
227 5 2 Senior Jannika Persson Evertsberg (Da) 09:05
43 3 2 Senior Andreas Olsson Falu Skg (Da) 08:25
42 3 6 Senior Sven Olsson Falu Skg (Da) 08:25
122 5 21 Veteran Sjö Rolf Larsson Nås (Da) 09:05
121 6 19 Senior Sjö Thomas Larsson Nås (Da) 09:25
124 7 6 Senior Fredrik Olsson Orsa skyttegille (Da) 09:45
123 8 22 Veteran Tom Olsson Orsa skyttegille (Da) 10:05
130 9 9 Senior Lars Arvidsson Rommeheds Skf (Da) 10:25
129 3 23 Senior Olle Gabrielsson Rommeheds Skf (Da) 08:25
127 2 16 Senior Magnus Johansson Rommeheds Skf (Da) 08:05
128 4 19 Senior Patrik Johansson Rommeheds Skf (Da) 08:45
181 5 3 Veteran Bertil Antonsson Säfsnäs Skg (Da) 09:05
180 6 10 Senior Lars Dahlberg Säfsnäs Skg (Da) 09:25
49 7 1 Veteran Alf Karlsson Ala-Gammelgarn (Go) 09:45
48 8 18 Senior Peter Östergren Ala-Gammelgarn (Go) 10:05
50 9 29 Senior Birger Johansson Bara (Go) 10:25
53 2 7 Veteran Börje Eneqvist Garda-Lau (Go) 08:05
52 3 10 Veteran Göte Nilsson Garda-Lau (Go) 08:25
55 6 23 Veteran Yngve Jacobsson Hoburgs (Go) 09:25
57 8 2 Veteran Bengt-Åke Gullin Klinte (Go) 10:05
56 9 12 Veteran Leif Ingmansson Klinte (Go) 10:25
58 2 5 Senior Björn Ahlby Väte (Go) 08:05
  5 10 Senior Jesper Sahlsten Väte (Go) 09:05
  7 24 Senior Tobias Skelander Delsbo-Bjuråker (GÄ) 09:45
46 9 25 Veteran Kristofer Wiking Gefle friv. Skarpskf (GÄ) 10:25
45 7 25 Senior Conny Wikström Gefle friv. Skarpskf (GÄ) 09:45
77 7 4 Senior Clas Gustavsson Hofors Skg (GÄ) 09:45
78 5 1 Senior Andeas Halfvars Hofors Skg (GÄ) 09:05
76 6 3 Senior Bengt Johansson Hofors Skg (GÄ) 09:25
83 8 8 Veteran Jarl Hellbom Järbo Skf (GÄ) 10:05
  6 12 Senior Stefan Burchardt Söderala skf (GÄ) 09:25
183 2 30 Senior Bengt Jansson Söderala skf (GÄ) 08:05
182 3 11 Senior Helena Jansson Söderala skf (GÄ) 08:25
204 8 24 Veteran Karl-Erik Sedvall Valbo Skyttegille (GÄ) 10:05
205 5 22 Senior Stefan Johansson Vessigebro (Ha) 09:05
67 6 1 Senior Anders Andersson Hammerdal SKF (Jä) 09:25
68 7 17 Veteran Peråke Andersson Hammerdal SKF (Jä) 09:45
79 7 20 Senior Stefan Jonasson Hogdals Skf (Jä) 09:45
1 8 5 Veteran Donald Johansson Ale Skf (No) 10:05
223 9 2 Veteran Bror Rantakyrö Pello Skf (No) 10:25
222 2 20 Veteran Nils Ström Övertorneå Skf (No) 08:05
10 3 3 Senior Bengt Hansson Bromölla skytteförening (Sk) 08:25
26 4 30 Veteran Nils-Ingvar Nilsson Dagstorp-Lilla Harrie skyttefö (Sk) 08:45
37 5 26 Veteran Åke Widén Eslövs skyttegille (Sk) 09:05
81 6 7 Senior Göran Olsson Hällestad-Dalby skyttegille (Sk) 09:25
96 7 14 Senior Mikael Nilsson Knislinge skf (Sk) 09:45
103 8 9 Senior Jennie Hantoft Kågeröds Skyttegille (Sk) 10:05
104 9 14 Veteran Mats Hantoft Kågeröds Skyttegille (Sk) 10:25
105 2 12 Senior Håkan Fritz Landskrona (Sk) 08:05
158 3 12 Senior Jane Jönsson Skurups Skf (Sk) 08:25
165 4 9 Senior Jerry Waldemarsson Stehag/Trolleholms skf (Sk) 08:45
214 5 14 Senior Lennart Albinsson Össjö Skytteförening (Sk) 09:05
221 9 24 Veteran Hilding Andersson Öved-Östraby Skytteförening (Sk) 10:25
219 9 22 Senior Berit Olsson Öved-Östraby Skytteförening (Sk) 10:25
220 9 23 Senior Jan-Ola Olsson Öved-Östraby Skytteförening (Sk) 10:25
3 4 26 Senior Peter Fransson Algutsrums Skf (SM) 08:45
2 3 25 Senior Patrik Nilsson Algutsrums Skf (SM) 08:25
4 3 26 Senior Tobias Rosell Algutsrums Skf (SM) 08:25
12 3 19 Senior Magnus Linnros Bäckseda Skytteförening (SM) 08:25
  8 25 Veteran Boris Andersson Madesjö-Nybro Skf (SM) 10:05
236 6 4 Senior Per Claesson Mönsterås Skf (SM) 09:25
141 3 29 Senior Tommy Johansson Sandby/Gårdby SKF (SM) 08:25
142 4 24 Veteran Tomas Svensson Sandby/Gårdby SKF (SM) 08:45
212 1 25 Senior Anders Petersson Älmhult (SM) 07:45
  3 22 Senior Jan Nordstrand Ålems Skf (SM) 08:25
229 1 19 Veteran Krister Nilsson Botkyrka (St) 07:45
30 7 5 Senior Dennis Trouin Djurö Skyttesportförening (St) 09:45
32 8 11 Senior Jonatan Trouin Djurö Skyttesportförening (St) 10:05
31 9 19 Senior Thomas Trouin Djurö Skyttesportförening (St) 10:25
85 2 8 Senior Carolina Hallén Järna Skytteförening (St) 08:05
86 3 8 Senior Emelie Hallén Järna Skytteförening (St) 08:25
84 1 29 Veteran Anders Wiksjö Järna Skytteförening (St) 07:45
110 5 17 Senior Marie Arvidsson Lidingö (St) 09:05
108 6 22 Veteran Tore Bjurvén Lidingö (St) 09:25
109 4 8 Senior Jens-Olof Sätterlund Lidingö (St) 08:45
  6 15 Senior Mikael Åkervall Närtuna-Gottröra skf (St) 09:25
132 1 24 Veteran Åke Arbrink Rosersbergs skf (St) 07:45
131 9 21 Veteran Urban Fjällström Rosersbergs skf (St) 10:25
134 8 17 Senior Peter Håll Rosersbergs skf (St) 10:05
133 7 12 Senior Lennart Petersson Rosersbergs skf (St) 09:45
  7 23 Senior Mats Eriksson Solna Skf (St) 09:45
  6 24 Senior Johan Gustafsson Solna Skf (St) 09:25
170 9 16 Senior Anders Hagman Stockholms Amatör (St) 10:25
169 3 18 Veteran Lennart Pree Stockholms Amatör (St) 08:25
173 7 8 Senior Jan Halling Stockholms Centralskytteföreni (St) 09:45
172 6 11 Veteran Lasse Oppegaard Stockholms Centralskytteföreni (St) 09:25
174 7 21 Veteran Sture Tibblin Stockholms Centralskytteföreni (St) 09:45
175 7 16 Senior Adam Wärnfeldt Stockholms Centralskytteföreni (St) 09:45
171 8 6 Veteran Göte Rydstedt Stockholms stads Friv SSF (St) 10:05
194 4 13 Senior Linda Bergman Ununge Skf (St) 08:45
197 1 28 Senior Angelica Björk Ununge Skf (St) 07:45
199 8 20 Senior Sara Borg Ununge Skf (St) 10:05
200 5 16 Senior Linus Danielsson Ununge Skf (St) 09:05
196 7 18 Senior Sandra Danielsson Ununge Skf (St) 09:45
195 1 21 Senior Therese Danielsson Ununge Skf (St) 07:45
193 6 16 Senior Roger Hjälström Ununge Skf (St) 09:25
201 2 29 Senior Tony Jansson Ununge Skf (St) 08:05
192 3 17 Veteran Lars-Göran Lundqvist Ununge Skf (St) 08:25
191 9 17 Senior Stefan Lundqvist Ununge Skf (St) 10:25
198 2 13 Senior Jan Wallerström Ununge Skf (St) 08:05
216 1 20 Senior Roger Adermark Österhaninge skf (St) 07:45
215 9 5 Veteran Hans Drugge Österhaninge skf (St) 10:25
11 2 6 Veteran Bo Wiqvist BW-Shooters (Sö) 08:05
17 2 19 Senior Max Hedsand Bälgvikens Skf (Sö) 08:05
21 3 24 Senior Sture Malmquist Bälgvikens Skf (Sö) 08:25
20 4 5 Senior Emil Nöhr Bälgvikens Skf (Sö) 08:45
19 8 10 Senior Jesper Nöhr Bälgvikens Skf (Sö) 10:05
18 7 7 Veteran Hans Sundén Bälgvikens Skf (Sö) 09:45
16 3 7 Senior Elin Åhlin Bälgvikens Skf (Sö) 08:25
14 5 5 Senior Eva Åhlin Bälgvikens Skf (Sö) 09:05
13 6 8 Senior Göran Åhlin Bälgvikens Skf (Sö) 09:25
15 1 15 Senior Marcus Åhlin Bälgvikens Skf (Sö) 07:45
120 4 12 Veteran Lennart Karlsson Nyköpings Skg (Sö) 08:45
188 7 2 Veteran Leif Andersson Trosa-Vagnhärads Skyttegille (Sö) 09:45
187 9 18 Veteran Anette Dahlenius Trosa-Vagnhärads Skyttegille (Sö) 10:25
186 8 3 Veteran Ulf Lindén Trosa-Vagnhärads Skyttegille (Sö) 10:05
208 8 23 Senior Torbjörn Karlsson Vrenaortens Skg (Sö) 10:05
207 9 20 Senior Torsten Karlsson Vrenaortens Skg (Sö) 10:25
210 1 16 Senior Martin Smedenborn Åker-Länna Skg (Sö) 07:45
24 3 20 Senior Markus Andersson Bälinge-Jumkil (Up) 08:25
23 4 25 Veteran Torvald Andersson Bälinge-Jumkil (Up) 08:45
25 2 9 Senior Caroline Pettersson Bälinge-Jumkil (Up) 08:05
47 5 23 Veteran Stefan Sahlén Gimo Skf (Up) 09:05
80 6 30 Veteran Göran Tibell HusbyVidbo-Lagga-Knivsta (HLK (Up) 09:25
145 7 3 Veteran Bengt Myrberg Skogstibble Skytteförening (Up) 09:45
189 9 3 Senior Caroline Törnvall Ultuna Skf (Up) 10:25
190 8 13 Veteran Bengt-Olof Valldemo Ultuna Skf (Up) 10:05
203 3 9 Veteran Göran Jansson Vaksala Skf (Up) 08:25
213 4 6 Veteran Göran Myhrberg Öregrund-Gräsö (Up) 08:45
217 5 4 Veteran Börje Forsberg Östhammar (Up) 09:05
218 6 6 Veteran Börje Nilsson Östhammar (Up) 09:25
  6 18 Veteran Håkan Lidman Skellefteå Skg (VB) 09:25
5 9 26 Senior Per Johansson Alingsås Friv. Skarpskf (Vg) 10:25
66 7 11 Veteran Lennart Högenberg Hajoms skytteförening (Vg) 09:45
65 8 14 Senior Louise Olofsson Hajoms skytteförening (Vg) 10:05
64 9 15 Senior Ove Olofsson Hajoms skytteförening (Vg) 10:25
95 1 13 Senior Jonny Fritzon Kinneveds Skytteförening (Vg) 07:45
107 2 22 Senior Sven-Anders Karlsson Levene Skf (Vg) 08:05
111 3 5 Senior Claes Berggren Lidköpings skytteförening (Vg) 08:25
112 4 29 Veteran Lars Ingemarsson Lidköpings skytteförening (Vg) 08:45
115 5 20 Veteran Per Strandh Mariestads skyttegille (Vg) 09:05
116 6 17 Senior Roger Strandh Mariestads skyttegille (Vg) 09:25
140 7 15 Senior Mikael Persson Saleby SKF (Vg) 09:45
144 8 16 Senior Per Johansson Sjuhäradsbygdens SSK (Vg) 10:05
184 9 13 Senior Martin Gustavsson Sörby-Odensbergs Skf (Vg) 10:25
185 1 4 Veteran Björn Boström Tibro Skf (Vg) 07:45
211 5 30 Senior Magnus Larsson Älekulla Skf (Vg) 09:05
6 6 13 Senior Magnus Sträng Arboga Skyttegille (Vm) 09:25
39 8 7 Veteran Olle Berg Fagersta (Vm) 10:05
41 9 11 Veteran Lars-Olof Hedlund Fagersta (Vm) 10:25
38 8 1 Senior Lars Lindgren Fagersta (Vm) 10:05
40 1 10 Veteran Jan-Olof Spinord Fagersta (Vm) 07:45
72 4 7 Veteran Göte Andersson Haraker SKF (Vm) 08:45
74 1 23 Senior Torbjörn Ericson Haraker SKF (Vm) 07:45
75 7 19 Senior Sonny Grandin Haraker SKF (Vm) 09:45
70 2 2 Senior Anita Hammar Haraker SKF (Vm) 08:05
69 5 13 Senior Jörgen Hammar Haraker SKF (Vm) 09:05
73 1 3 Veteran Bengt Lundgren Haraker SKF (Vm) 07:45
93 1 7 Veteran Hans Eriksson Kila Skg (Vm) 07:45
94 1 1 Senior Andreas Wistrand Kila Skg (Vm) 07:45
97 4 10 Veteran Åke Ytterberg Kolsva (Vm) 08:45
135 1 5 Senior Erik Gothilander Sala Skg (Vm) 07:45
136 1 14 Senior Kent Holt Sala Skg (Vm) 07:45
139 1 22 Senior Timo Järvinen Sala Skg (Vm) 07:45
137 1 11 Senior Jessica Linnman Sala Skg (Vm) 07:45
138 1 12 Senior Joakim Linnman Sala Skg (Vm) 07:45
148 2 18 Senior Martin Andersson Skultuna Skf (Vm) 08:05
155 3 21 Senior Mats Andersson Skultuna Skf (Vm) 08:25
147 4 18 Senior Mattias Andersson Skultuna Skf (Vm) 08:45
151 1 30 Senior Rune Bäckman Skultuna Skf (Vm) 07:45
153 6 14 Senior Mikael Eriksson Skultuna Skf (Vm) 09:25
146 4 16 Senior Marie Heisl Skultuna Skf (Vm) 08:45
149 1 8 Senior Hans Hägglund Skultuna Skf (Vm) 07:45
150 5 24 Senior Sven Gunnar Ivars Skultuna Skf (Vm) 09:05
157 9 10 Veteran Matts Johansson Skultuna Skf (Vm) 10:25
  4 14 Senior Louise Linder Skultuna Skf (Vm) 08:45
152 1 17 Senior Per Linder Skultuna Skf (Vm) 07:45
156 8 19 Senior Robert Lindström Skultuna Skf (Vm) 10:05
154 9 6 Veteran Jan Norlander Skultuna Skf (Vm) 10:25
206 2 14 Veteran Karl Sillén Virsbo Skf (Vm) 08:05
209 1 18 Veteran Peter Fahlman Västerfärnebo Skf (Vm) 07:45
234 6 2 Senior Jennifer Kangas Västerås frivilliga skarp (Vm) 09:25
233 5 11 Senior Calle Lennkvist Västerås frivilliga skarp (Vm) 09:05
  2 17 Senior John-Erik Lennkvist Västerås frivilliga skarp (Vm) 08:05
232 4 1 Senior Gustaf Pettersson Västerås frivilliga skarp (Vm) 08:45
231 2 23 Veteran Lars Pettersson Västerås frivilliga skarp (Vm) 08:05
235 7 22 Veteran Martin Sandberg Västerås frivilliga skarp (Vm) 09:45
82 3 15 Senior Jarmo Marjala I21/T3 Skytteförening (Vn) 08:25
117 4 15 Senior Maria Falck Moälven/Modo Skytteförgening (Vn) 08:45
118 5 19 Senior Mikael Olofsson Moälven/Modo Skytteförgening (Vn) 09:05
28 6 21 Senior Tomas Johannesson Dals Eds Skytteförening (Vs) 09:25
27 4 4 Senior Charlotte Karlsson Dals Eds Skytteförening (Vs) 08:45
29 5 15 Veteran Lennart Karlsson Dals Eds Skytteförening (Vs) 09:05
44 7 10 Senior Josefine Olsson Flundre Skytteförening (Vs) 09:45
62 9 8 Veteran Kurt-Erik Eriksson Göteborgs Skyttegille (Vs) 10:25
60 3 16 Veteran Lars Evaldsson Göteborgs Skyttegille (Vs) 08:25
61 2 21 Veteran Stefan Jakobsson Göteborgs Skyttegille (Vs) 08:05
63 8 12 Veteran Kent Nilsson Göteborgs Skyttegille (Vs) 10:05
98 3 1 Senior Andreas Andersson Kongahälla (Vs) 08:25
99 4 2 Veteran Bo Andersson Kongahälla (Vs) 08:45
125 5 12 Senior Jerry Andersson Orust Östra Skf (Vs) 09:05
202 6 5 Senior Börje Erlandsson SKG Vikingen (Vs) 09:25
164 5 7 Veteran Owe Gustafsson Solberga skytteförening (Vs) 09:05
167 5 18 Veteran Bo Allansson Stenungsunds skg (Vs) 09:05
168 4 21 Veteran Sture Allansson Stenungsunds skg (Vs) 08:45
166 4 11 Senior Stefan Wallin Stenungsunds skg (Vs) 08:45
7 8 26 Senior Anders Brolund Arvika Skg (Vä) 10:05
8 8 15 Senior Martin Dahlgren Arvika Skg (Vä) 10:05
34 9 4 Senior Daniel Nilsson Edsbjörke Skytteförening (Vä) 10:25
35 3 14 Veteran Jan-Olof Svensson Edsbjörke Skytteförening (Vä) 08:25
33 2 11 Senior Fredrik Thyberg Edsbjörke Skytteförening (Vä) 08:05
36 1 6 Veteran Ewy Werner Edsbjörke Skytteförening (Vä) 07:45
89 8 21 Senior Stefan Alesved Karlstad/Ulvsby SKF (Vä) 10:05
90 4 3 Senior Bo Knoblauch Karlstad/Ulvsby SKF (Vä) 08:45
88 6 9 Senior Jonas Ohlsson Karlstad/Ulvsby SKF (Vä) 09:25
87 7 13 Senior Linda Strand Karlstad/Ulvsby SKF (Vä) 09:45
92 9 30 Veteran Sven-Åke Werme Karlstad/Ulvsby SKF (Vä) 10:25
224 2 1 Veteran Yngve Johansson Lekvattnet-Torsby Skf (Vä) 08:05
106 1 9 Veteran Henry Ottosson Lekvattnet-Torsby Skf (Vä) 07:45
176 3 13 Senior Jan-Erik Fäldt Storfors skytteförening (Vä) 08:25
177 4 22 Senior Sven Fäldt Storfors skytteförening (Vä) 08:45
178 5 25 Senior Ulf Lindberg Storfors skytteförening (Vä) 09:05
179 2 10 Senior Fredrik Sandberg Storfors skytteförening (Vä) 08:05
100 9 7 Veteran Bengt Pettersson Kumla Skf (Ör) 10:25
102 3 4 Senior Björn Johansson Kvistbro skytteförening (Ör) 08:25
101 4 17 Senior Martin Nilsson Kvistbro skytteförening (Ör) 08:45
113 5 9 Veteran Håkan Engman Lindesbergs Skf (Ör) 09:05
114 6 20 Senior Stefan Stålhandske Lindesbergs Skf (Ör) 09:25
119 7 9 Veteran Ivar Larsson Nerkes-Kils Skf (Ör) 09:45
126 8 4 Veteran Bo Jönsson Ramsbergs Skf (Ör) 10:05
160 2 15 Senior Kenneth Erixon Skyllbergs Skf (Ör) 08:05
159 3 30 Veteran Kjell Fridh Skyllbergs Skf (Ör) 08:25
163 9 1 Senior Björn Karlsson Skyllbergs Skf (Ör) 10:25
162 5 6 Veteran Hans Olov Karlsson Skyllbergs Skf (Ör) 09:05
161 4 20 Veteran Robert Willén Skyllbergs Skf (Ör) 08:45
59 5 8 Veteran Henry Östensson Gullbergs Härads SKG (Ös) 09:05
Uppdaterad
den 20 augusti 2010 00:35
Skribent
Joakim Linnman
Tävlingsledare
Jessica Linnman
Telefon: 070-3592113
Sponsorer