Förbundsvis ställningar


 Totalt 184 deltagare

Nummer Skjutlag Tavla Klass     Upprop
9 7 21 Veteran Bengt Liljekvist Avesta Skg (Da) 10:15
228 7 10 Senior Niklas Broberg Evertsberg (Da) 10:15
227 6 3 Senior Jannika Persson Evertsberg (Da) 09:50
43 7 24 Senior Andreas Olsson Falu Skg (Da) 10:15
42 7 23 Senior Sven Olsson Falu Skg (Da) 10:15
122 4 13 Veteran Sjö Rolf Larsson Nås (Da) 09:00
121 3 7 Senior Sjö Thomas Larsson Nås (Da) 08:35
124 3 21 Senior Fredrik Olsson Orsa skyttegille (Da) 08:35
123 2 4 Veteran Tom Olsson Orsa skyttegille (Da) 08:10
129 5 9 Senior Olle Gabrielsson Rommeheds Skf (Da) 09:25
127 6 13 Senior Magnus Johansson Rommeheds Skf (Da) 09:50
128 5 8 Senior Patrik Johansson Rommeheds Skf (Da) 09:25
181 5 3 Veteran Bertil Antonsson Säfsnäs Skg (Da) 09:25
180 3 12 Senior Lars Dahlberg Säfsnäs Skg (Da) 08:35
49 4 4 Veteran Alf Karlsson Ala-Gammelgarn (Go) 09:00
48 2 9 Senior Peter Östergren Ala-Gammelgarn (Go) 08:10
50 2 30 Senior Birger Johansson Bara (Go) 08:10
53 7 16 Veteran Börje Eneqvist Garda-Lau (Go) 10:15
52 6 21 Veteran Göte Nilsson Garda-Lau (Go) 09:50
55 3 3 Veteran Yngve Jacobsson Hoburgs (Go) 08:35
57 7 22 Veteran Bengt-Åke Gullin Klinte (Go) 10:15
56 1 10 Veteran Leif Ingmansson Klinte (Go) 07:45
58 7 19 Senior Björn Ahlby Väte (Go) 10:15
  4 21 Senior Jesper Sahlsten Väte (Go) 09:00
46 5 22 Veteran Kristofer Wiking Gefle friv. Skarpskf (GÄ) 09:25
45 6 26 Senior Conny Wikström Gefle friv. Skarpskf (GÄ) 09:50
77 3 23 Senior Clas Gustavsson Hofors Skg (GÄ) 08:35
76 4 2 Senior Bengt Johansson Hofors Skg (GÄ) 09:00
183 7 30 Senior Bengt Jansson Söderala skf (GÄ) 10:15
182 6 20 Senior Helena Jansson Söderala skf (GÄ) 09:50
205 4 12 Senior Stefan Johansson Vessigebro (Ha) 09:00
67 5 5 Senior Anders Andersson Hammerdal SKF (Jä) 09:25
68 2 10 Veteran Peråke Andersson Hammerdal SKF (Jä) 08:10
79 2 6 Senior Stefan Jonasson Hogdals Skf (Jä) 08:10
1 2 24 Veteran Donald Johansson Ale Skf (No) 08:10
223 1 22 Veteran Bror Rantakyrö Pello Skf (No) 07:45
222 6 9 Veteran Nils Ström Övertorneå Skf (No) 09:50
10 7 5 Senior Bengt Hansson Bromölla skytteförening (Sk) 10:15
26 4 30 Veteran Nils-Ingvar Nilsson Dagstorp-Lilla Harrie skyttefö (Sk) 09:00
37 4 5 Veteran Åke Widén Eslövs skyttegille (Sk) 09:00
81 3 20 Senior Göran Olsson Hällestad-Dalby skyttegille (Sk) 08:35
96 2 14 Senior Mikael Nilsson Knislinge skf (Sk) 08:10
103 2 22 Senior Jennie Hantoft Kågeröds Skyttegille (Sk) 08:10
104 1 8 Veteran Mats Hantoft Kågeröds Skyttegille (Sk) 07:45
105 6 19 Senior Håkan Fritz Landskrona (Sk) 09:50
158 6 17 Senior Jane Jönsson Skurups Skf (Sk) 09:50
165 5 23 Senior Jerry Waldemarsson Stehag/Trolleholms skf (Sk) 09:25
214 4 18 Senior Lennart Albinsson Össjö Skytteförening (Sk) 09:00
221 3 16 Veteran Hilding Andersson Öved-Östraby Skytteförening (Sk) 08:35
219 3 26 Senior Berit Olsson Öved-Östraby Skytteförening (Sk) 08:35
220 2 23 Senior Jan-Ola Olsson Öved-Östraby Skytteförening (Sk) 08:10
3 3 25 Senior Peter Fransson Algutsrums Skf (SM) 08:35
2 4 26 Senior Patrik Nilsson Algutsrums Skf (SM) 09:00
12 5 15 Senior Magnus Linnros Bäckseda Skytteförening (SM) 09:25
141 4 29 Senior Tommy Johansson Sandby/Gårdby SKF (SM) 09:00
142 4 8 Veteran Tomas Svensson Sandby/Gårdby SKF (SM) 09:00
212 1 25 Senior Anders Petersson Älmhult (SM) 07:45
  4 24 Senior Jan Nordstrand Ålems Skf (SM) 09:00
229 1 4 Veteran Krister Nilsson Botkyrka (St) 07:45
30 3 22 Senior Dennis Trouin Djurö Skyttesportförening (St) 08:35
32 2 21 Senior Jonatan Trouin Djurö Skyttesportförening (St) 08:10
31 1 3 Senior Thomas Trouin Djurö Skyttesportförening (St) 07:45
85 7 3 Senior Carolina Hallén Järna Skytteförening (St) 10:15
86 6 24 Senior Emelie Hallén Järna Skytteförening (St) 09:50
110 4 16 Senior Marie Arvidsson Lidingö (St) 09:00
108 3 4 Veteran Tore Bjurvén Lidingö (St) 08:35
109 6 1 Senior Jens-Olof Sätterlund Lidingö (St) 09:50
132 7 8 Veteran Åke Arbrink Rosersbergs skf (St) 10:15
133 2 18 Senior Lennart Petersson Rosersbergs skf (St) 08:10
  6 12 Senior Mats Eriksson Solna Skf (St) 09:50
169 5 18 Veteran Lennart Pree Stockholms Amatör (St) 09:25
173 5 24 Senior Jan Halling Stockholms Centralskytteföreni (St) 09:25
174 5 25 Veteran Sture Tibblin Stockholms Centralskytteföreni (St) 09:25
194 5 17 Senior Linda Bergman Ununge Skf (St) 09:25
196 2 8 Senior Sandra Danielsson Ununge Skf (St) 08:10
195 7 9 Senior Therese Danielsson Ununge Skf (St) 10:15
193 3 9 Senior Roger Hjälström Ununge Skf (St) 08:35
192 5 20 Veteran Lars-Göran Lundqvist Ununge Skf (St) 09:25
191 7 27 Senior Stefan Lundqvist Ununge Skf (St) 10:15
198 6 18 Senior Jan Wallerström Ununge Skf (St) 09:50
11 7 17 Veteran Bo Wiqvist BW-Shooters (Sö) 10:15
17 6 10 Senior Max Hedsand Bälgvikens Skf (Sö) 09:50
22 1 13 Senior Jonas Malmquist Bälgvikens Skf (Sö) 07:45
18 3 17 Veteran Hans Sundén Bälgvikens Skf (Sö) 08:35
16 6 25 Senior Elin Åhlin Bälgvikens Skf (Sö) 09:50
14 5 1 Senior Eva Åhlin Bälgvikens Skf (Sö) 09:25
13 3 18 Senior Göran Åhlin Bälgvikens Skf (Sö) 08:35
15 7 12 Senior Marcus Åhlin Bälgvikens Skf (Sö) 10:15
120 5 19 Veteran Lennart Karlsson Nyköpings Skg (Sö) 09:25
186 7 6 Veteran Ulf Lindén Trosa-Vagnhärads Skyttegille (Sö) 10:15
208 2 3 Senior Torbjörn Karlsson Vrenaortens Skg (Sö) 08:10
207 1 1 Senior Torsten Karlsson Vrenaortens Skg (Sö) 07:45
210 7 11 Senior Martin Smedenborn Åker-Länna Skg (Sö) 10:15
24 5 12 Senior Markus Andersson Bälinge-Jumkil (Up) 09:25
23 4 7 Veteran Torvald Andersson Bälinge-Jumkil (Up) 09:00
25 7 2 Senior Caroline Pettersson Bälinge-Jumkil (Up) 10:15
47 4 11 Veteran Stefan Sahlén Gimo Skf (Up) 09:00
80 3 30 Veteran Göran Tibell HusbyVidbo-Lagga-Knivsta (HLK (Up) 08:35
145 4 1 Veteran Bengt Myrberg Skogstibble Skytteförening (Up) 09:00
189 1 21 Senior Caroline Törnvall Ultuna Skf (Up) 07:45
190 3 2 Veteran Bengt-Olof Valldemo Ultuna Skf (Up) 08:35
213 4 20 Veteran Göran Myhrberg Öregrund-Gräsö (Up) 09:00
217 5 2 Veteran Börje Forsberg Östhammar (Up) 09:25
218 3 24 Veteran Börje Nilsson Östhammar (Up) 08:35
66 3 11 Veteran Lennart Högenberg Hajoms skytteförening (Vg) 08:35
65 2 16 Senior Louise Olofsson Hajoms skytteförening (Vg) 08:10
64 1 7 Senior Ove Olofsson Hajoms skytteförening (Vg) 07:45
95 7 13 Senior Jonny Fritzon Kinneveds Skytteförening (Vg) 10:15
107 6 7 Senior Sven-Anders Karlsson Levene Skf (Vg) 09:50
111 2 19 Senior Claes Berggren Lidköpings skytteförening (Vg) 08:10
112 5 29 Veteran Lars Ingemarsson Lidköpings skytteförening (Vg) 09:25
115 4 14 Veteran Per Strandh Mariestads skyttegille (Vg) 09:00
116 3 8 Senior Roger Strandh Mariestads skyttegille (Vg) 08:35
140 2 13 Senior Mikael Persson Saleby SKF (Vg) 08:10
144 2 11 Senior Per Johansson Sjuhäradsbygdens SSK (Vg) 08:10
184 1 9 Senior Martin Gustavsson Sörby-Odensbergs Skf (Vg) 07:45
185 7 18 Veteran Björn Boström Tibro Skf (Vg) 10:15
211 6 30 Senior Magnus Larsson Älekulla Skf (Vg) 09:50
6 3 10 Senior Magnus Sträng Arboga Skyttegille (Vm) 08:35
38 7 1 Senior Lars Lindgren Fagersta (Vm) 10:15
40 1 16 Veteran Jan-Olof Spinord Fagersta (Vm) 07:45
93 1 18 Veteran Hans Eriksson Kila Skg (Vm) 07:45
94 2 1 Senior Andreas Wistrand Kila Skg (Vm) 08:10
135 1 19 Senior Erik Gothilander Sala Skg (Vm) 07:45
137 1 15 Senior Jessica Linnman Sala Skg (Vm) 07:45
138 1 14 Senior Joakim Linnman Sala Skg (Vm) 07:45
148 6 11 Senior Martin Andersson Skultuna Skf (Vm) 09:50
147 5 10 Senior Mattias Andersson Skultuna Skf (Vm) 09:25
151 1 30 Senior Rune Bäckman Skultuna Skf (Vm) 07:45
146 5 13 Senior Marie Heisl Skultuna Skf (Vm) 09:25
149 1 17 Senior Hans Hägglund Skultuna Skf (Vm) 07:45
233 2 5 Senior Calle Lennkvist Västerås frivilliga skarp (Vm) 08:10
232 1 24 Senior Gustaf Pettersson Västerås frivilliga skarp (Vm) 07:45
231 2 2 Veteran Lars Pettersson Västerås frivilliga skarp (Vm) 08:10
82 6 2 Senior Jarmo Marjala I21/T3 Skytteförening (Vn) 09:50
117 5 14 Senior Maria Falck Moälven/Modo Skytteförgening (Vn) 09:25
118 4 15 Senior Mikael Olofsson Moälven/Modo Skytteförgening (Vn) 09:00
28 3 5 Senior Tomas Johannesson Dals Eds Skytteförening (Vs) 08:35
27 6 4 Senior Charlotte Karlsson Dals Eds Skytteförening (Vs) 09:50
29 4 17 Veteran Lennart Karlsson Dals Eds Skytteförening (Vs) 09:00
44 3 13 Senior Josefine Olsson Flundre Skytteförening (Vs) 08:35
62 1 11 Veteran Kurt-Erik Eriksson Göteborgs Skyttegille (Vs) 07:45
60 5 21 Veteran Lars Evaldsson Göteborgs Skyttegille (Vs) 09:25
61 6 8 Veteran Stefan Jakobsson Göteborgs Skyttegille (Vs) 09:50
63 2 20 Veteran Kent Nilsson Göteborgs Skyttegille (Vs) 08:10
98 7 7 Senior Andreas Andersson Kongahälla (Vs) 10:15
99 6 6 Veteran Bo Andersson Kongahälla (Vs) 09:50
125 4 19 Senior Jerry Andersson Orust Östra Skf (Vs) 09:00
202 5 26 Senior Börje Erlandsson SKG Vikingen (Vs) 09:25
164 4 9 Veteran Owe Gustafsson Solberga skytteförening (Vs) 09:00
167 5 4 Veteran Bo Allansson Stenungsunds skg (Vs) 09:25
168 5 6 Veteran Sture Allansson Stenungsunds skg (Vs) 09:25
166 3 19 Senior Stefan Wallin Stenungsunds skg (Vs) 08:35
7 4 3 Senior Anders Brolund Arvika Skg (Vä) 09:00
8 2 15 Senior Martin Dahlgren Arvika Skg (Vä) 08:10
34 1 20 Senior Daniel Nilsson Edsbjörke Skytteförening (Vä) 07:45
35 6 15 Veteran Jan-Olof Svensson Edsbjörke Skytteförening (Vä) 09:50
33 6 22 Senior Fredrik Thyberg Edsbjörke Skytteförening (Vä) 09:50
36 7 15 Veteran Ewy Werner Edsbjörke Skytteförening (Vä) 10:15
89 2 7 Senior Stefan Alesved Karlstad/Ulvsby SKF (Vä) 08:10
90 6 5 Senior Bo Knoblauch Karlstad/Ulvsby SKF (Vä) 09:50
91 7 26 Senior Henric Nordlöf Karlstad/Ulvsby SKF (Vä) 10:15
88 3 14 Senior Jonas Ohlsson Karlstad/Ulvsby SKF (Vä) 08:35
87 2 17 Senior Linda Strand Karlstad/Ulvsby SKF (Vä) 08:10
92 1 29 Veteran Sven-Åke Werme Karlstad/Ulvsby SKF (Vä) 07:45
224 7 25 Veteran Yngve Johansson Lekvattnet-Torsby Skf (Vä) 10:15
106 7 14 Veteran Henry Ottosson Lekvattnet-Torsby Skf (Vä) 10:15
176 6 16 Senior Jan-Erik Fäldt Storfors skytteförening (Vä) 09:50
177 4 10 Senior Sven Fäldt Storfors skytteförening (Vä) 09:00
178 4 6 Senior Ulf Lindberg Storfors skytteförening (Vä) 09:00
179 6 23 Senior Fredrik Sandberg Storfors skytteförening (Vä) 09:50
100 7 20 Veteran Bengt Pettersson Kumla Skf (Ör) 10:15
102 7 4 Senior Björn Johansson Kvistbro skytteförening (Ör) 10:15
101 5 11 Senior Martin Nilsson Kvistbro skytteförening (Ör) 09:25
113 4 22 Veteran Håkan Engman Lindesbergs Skf (Ör) 09:00
114 3 6 Senior Stefan Stålhandske Lindesbergs Skf (Ör) 08:35
119 3 15 Veteran Ivar Larsson Nerkes-Kils Skf (Ör) 08:35
126 2 25 Veteran Bo Jönsson Ramsbergs Skf (Ör) 08:10
160 6 14 Senior Kenneth Erixon Skyllbergs Skf (Ör) 09:50
159 5 30 Veteran Kjell Fridh Skyllbergs Skf (Ör) 09:25
163 1 23 Senior Björn Karlsson Skyllbergs Skf (Ör) 07:45
162 4 25 Veteran Hans Olov Karlsson Skyllbergs Skf (Ör) 09:00
161 5 7 Veteran Robert Willén Skyllbergs Skf (Ör) 09:25
59 4 23 Veteran Henry Östensson Gullbergs Härads SKG (Ös) 09:00
Uppdaterad
den 20 augusti 2010 00:35
Skribent
Joakim Linnman
Tävlingsledare
Jessica Linnman
Telefon: 070-3592113
Sponsorer